Dlaczego montaż klimatyzacji przez wykwalifikowanych specjalistów jest tak bardzo ważny?

Klimatyzator jest urządzeniem, który wymaga konkretnej wiedzy teoretycznej oraz doświadczenia praktycznego do jego odpowiedniego zamontowania. Wiedza ta obejmuje zakres elektryki, mechaniki płynów oraz umiejętność obchodzenia się z F-Gazami.

No właśnie, a co to są te F-Gazy?

F-Gazy są to substancje chemiczne wytworzone przez człowieka, stosowane jako czynnik obiegowy w pompach ciepła/klimatyzatorach – tzw. czynnik chłodniczy, np. R32. Ich produkcja i zużycie na świecie rośnie w bardzo szybkim tempie, przyczyniając się do zmiany klimatu.

Według prawa europejskiego, każda osoba instalująca bądź serwisująca urządzenia zawierające fluorowane gazy cieplarniane, powinna posiadać personalny certyfikat F-gazowy. Ponadto, firma zajmująca się montażem klimatyzacji, powinna posiadać F-gazowy Certyfikat Przedsiębiorcy.

Posiadanie takiego certyfikatu świadczy o tym, że firma posiada wszystkie niezbędne narzędzia oraz wiedzę do tego, aby w sposób należyty zamontować/serwisować urządzenia chłodnicze, tak aby wyeliminować nawet najmniejsze ryzyko nieszczelności i uwalniania się do atmosfery szkodliwych dla niej gazów cieplarnianych. Ponadto świadczy to o tym, że firma spełnia rygorystyczne normy narzucone przez UDT oraz WIOŚ, związane m.in. z przechowywaniem/obchodzeniem się z F-gazami.

Profesjonalna firma, taka jak nasza, posiada niezbędne narzędzia do wykonania montażu klimatyzatora w sposób możliwie najmniej inwazyjny, czysty i jak najszybszy. Tak, aby proces montażu odbył się bezproblemowo oraz pozostał dla Państwa miłym wspomnieniem.

Podsumowując, decydując się na montaż klimatyzacji warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Daje to gwarancję, że układ jest szczelny, do atmosfery nie uwalnia się szkodliwy dla niej gaz cieplarniany, a nam zaoszczędzi to dodatkowych wydatków związanych z uzupełnieniem czynnika, zlokalizowania nieszczelności, serwisem urządzenia lub w niektórych przypadkach naprawy całego urządzenia.

Decydując się na montaż klimatyzatora przez wykwalifikowaną firmę dbamy o środowisko oraz minimalizujemy ryzyko awarii.

 

Zadbaj o jakość powietrza, komfort cieplny i swoje zdrowie.

Pamiętaj o regularnych serwisach KLIMATYZACJI.

Chętnie wykonamy je dla Ciebie!

————————
POSZUKUJESZ NOWEGO ROZWIĄZANIA DO OCZYSZCZANIA POWIETRZA, KLIMATYZACJI LUB OGRZEWANIA?
Umów się na indywidualne spotkanie z naszym doradcą technicznym i dowiedz się więcej o odpowiednim rozwiązaniu.
Oferujemy kompleksowe i indywidualne rozwiązania dla Twojego domu. Pozwól nam pomóc Ci w podjęciu niezbędnych kroków w celu wybrania najlepszego rozwiązania ogrzewania i chłodzenia dla Twojego domu.
Kontakt:
WŁOCH Grupa Inżynieryjna
97-300 Piotrków Tryb., ul. Sienkiewicza 13
Tel.: +48 512 26 75 75
E-mail: biuro@zimnocieplo.pl
www.ZimnoCieplo.pl