Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

Po pierwsze określ swoje potrzeby i możliwości.

Podczas wyboru klimatyzatora do domu, warto zadać sobie pytanie jakie funkcje ma on spełniać?

Oraz jakie są nasze potrzeby i możliwości. 

Jeśli posiadasz dom lub duże mieszkanie, warto byłoby się zastanowić nad instalacją kanałową lub Multisplit, który zapewni komfort termiczny w całym domu.

W małym mieszkaniu, lub kiedy zależy nam tylko na schłodzeniu jednego pomieszczenia doskonale sprawdzą się pojedyncze urządzenia.

Wybór klimatyzatora – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru, a tak naprawdę doboru klimatyzatora, jest jego moc. Dobór powinien opierać się na kilku zmiennych, które warunkują moc urządzenia. Są nimi między innymi: kubatura pomieszczenia, ilość urządzeń chłodniczych w pomieszczeniu, ilość urządzeń RTV, ilość okien i w jakim kierunku są one usytuowane oraz czy pomieszczenie znajduje się na poddaszu.

Większość klimatyzatorów dostępnych w tej chwili na rynku jest wyposażonych w funkcję grzania.

Przed zakupem klimatyzatora, powinniśmy zastanowić się, czy będziemy chcieli używać go zimą w celu ogrzania pomieszczenia. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to warto zwrócić szczególną uwagę na jednostki, które pracują od możliwie najniższych temperatur zewnętrznych, tak aby nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Szukając jednostki powinniśmy również zwrócić uwagę na pobór energii oraz czy jest ona możliwie energooszczędna. Powinniśmy odpowiedzieć sobie również na pytanie, czy chcemy aby nasza jednostka była wyposażona w filtry powietrza, oraz poziom hałasu. Im jednostka jest cichsza tym lepiej.

Jeśli zależy nam na sterowaniu klimatyzacją za pośrednictwem aplikacji mobilnej, powinniśmy szukać jednostki z wbudowanym modułem Wi-Fi lub możliwością jego instalacji.

Funkcja ta pozwoli nam sterować urządzeniem z każdego miejsca na Ziemi.

Ostatnim już chyba aspektem jest po prostu wygląd jednostki. W tej chwili producenci oferują jednostki w różnych kolorach i kształtach. Dzięki temu możemy wybrać urządzenie, które ładnie wkomponuje się w aranżację Twojego wnętrza.

Chętnie pomożemy wybrać jednostkę odpowiednią dla Ciebie!

 

————————
POSZUKUJESZ NOWEGO ROZWIĄZANIA DO OCZYSZCZANIA POWIETRZA, KLIMATYZACJI LUB OGRZEWANIA?
Umów się na indywidualne spotkanie z naszym doradcą technicznym i dowiedz się więcej o odpowiednim rozwiązaniu.
Oferujemy kompleksowe i indywidualne rozwiązania dla Twojego domu. Pozwól nam pomóc Ci w podjęciu niezbędnych kroków w celu wybrania najlepszego rozwiązania ogrzewania i chłodzenia dla Twojego domu.
Kontakt:
WŁOCH Grupa Inżynieryjna
97-300 Piotrków Tryb., ul. Sienkiewicza 13
Tel.: +48 512 26 75 75
E-mail: biuro@zimnocieplo.pl
www.ZimnoCieplo.pl