Czym jest klimatyzator typu INVERTER?

Klimatyzator standardowy (starego typu), to urządzenie, gdzie sprężarka i wentylator na skraplaczu (urządzenie zewnętrzne) mają jednostajne obroty i działają na zasadzie włącz/wyłącz.  Kiedy temperatura w środku wzrośnie powyżej żądanej, sprężarka i wentylator włączają się z pełną mocą i pracują tak długo, aż temperatura w pomieszczeniu spadnie do zaprogramowanej temperatury, potem urządzenie wyłączy się. Taki sposób działania jest typowy dla większości urządzeń starego typu. Jego główną wadą są straty energii elektrycznej oraz duży hałas jednostek zewnętrznych.
Klimatyzatory typu INVERTER charakteryzują się zmienną prędkością obrotowa sprężarki i wentylatora na skraplaczu. Poprawia to stabilność pracy urządzenia oraz dobiera prędkość pracy do aktualnego zapotrzebowania. Pozwala to na zaoszczędzenie aż 50% energii w stosunku do urządzenia starego typu oraz o wiele redukuje hałas generowany przez sprężarkę. Urządzenia typy INVERTER są naprawdę bardzo ciche, co wpływa na komfort ich użytkowania. Urządzenia typu INVERTER pracują z pełną mocą tylko w momencie włączenia, a kiedy uzyskają zadaną temperaturę redukują prędkość i utrzymują stałą temperaturę.

Podsumowując, nowoczesne klimatyzatory ze sprężarką typu inwerterowego odznaczają się przede wszystkim bardzo wysoką kulturą pracy, mają dużą moc oraz zużywają zdecydowanie mniej energii elektrycznej niż klimatyzatory starego typu.

Na terenie Unii Europejskiej klimatyzatory typu ,,ON/OFF” będą wycofywane z obrotu i zostaną zastąpione tylko i wyłącznie jednostkami inwerterowymi ze względu na oszczędność energii.

————————
POSZUKUJESZ NOWEGO ROZWIĄZANIA DO OCZYSZCZANIA POWIETRZA, KLIMATYZACJI LUB OGRZEWANIA?
Umów się na indywidualne spotkanie z naszym doradcą technicznym i dowiedz się więcej o odpowiednim rozwiązaniu.
Oferujemy kompleksowe i indywidualne rozwiązania dla Twojego domu. Pozwól nam pomóc Ci w podjęciu niezbędnych kroków w celu wybrania najlepszego rozwiązania ogrzewania i chłodzenia dla Twojego domu.
Kontakt:
WŁOCH Grupa Inżynieryjna
97-300 Piotrków Tryb., ul. Sienkiewicza 13
Tel.: +48 512 26 75 75
E-mail: biuro@zimnocieplo.pl
www.ZimnoCieplo.pl